KYTAROVÝ SOUBOR ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY JESENÍK
založila v září 2010 paní učitelka Barbora Uhlířová.
Prvním rokem tvořilo soubor 13 převážně mladších kytaristů a kytaristek. Každým rokem se však uskupení rozrůstalo. Ve školním roce 2014/2015 má kytarový soubor téměř 30 členů - žáků z kytarových tříd Barbory Uhlířové Dis., Carmen Langerové a Bc. Libuše Krmelové.
Soubor interpretuje čistě klasický kytarový směr doplněný o sopránový tón v každém hlase. V bohatém repertoáru jsou zastoupena různá stylová období - baroko, klasicismus, současné skladby ze všech koutů světa a moderní písně, které podporuje hra elektrické kytary a drobných bicích nástrojů. Koncerty obohacují rovněž sólisté z jiných studijních zaměření - zpěv, housle, violoncello, zobcová flétna a v současné době nejčastěji příčná flétna.
Kytarový soubor koncertuje v tuzemsku a dělá radost převážně svému okolí. Slyšet jste ho mohli nesčetněkrát v jesenických lázních, Klášterní Kapli v Jeseníku na svých vánočních, jarních a třídních koncertech. Hostoval také v Lipové-lázních, na vánočních trzích v Písečné, na výročních koncertech ZUŠ, kde spolupracoval s ostatními tělesy a na přehlídce kytarových orchestrů Kytarové jaření 2014 v Olomouci. Stále většímu zájmu členů souboru se těší pořádání společných výletů a soustředění.
V jubilejním roce 2015 má soubor již přes sedmdesát nastudovaných skladeb. Do budoucna má za cíl další zdokonalení svých kvalit, souhry či zvýšení obtížnosti repertoáru - to vše pro radost ze společného muzicírování pod taktovkou své vedoucí Barbory Uhlířové.
DSC_0024.JPG
DSC_0262.JPG
Untitled.png

Jaký styl hudby, který hrajeme, se Vám líbí nejvíce?

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one