5. výročí KS

V pondělí 20. dubna 2015 oslavilo jedno z nejmladších těles naší Základní umělecké školy v Jeseníku své první kulaté narozeniny. V Klášterní kapli v 17 hodin rozeznělo své nástroje dvacet pět kytaristů a kytaristek, aby přivítali četné publikum, které tento koncert navštívilo.
Kytarový soubor zahrál posluchačům 18 skladeb různého stylového období a mohl tak potěšit např. milovníky starší hudby či španělských a mexických písní nebo tanců.
V úvodu těleso zavzpomínalo na své začátky z roku 2010 dvěma písněmi, které obohatila svým zpěvem žákyně pěvecké třídy paní učitelky Anny Beťákové, Bára Bundilová.
DSCN0224.JPG
DSCN0219.JPG
DSCN0243.JPG
DSCN0244.JPG
Uprostřed koncertu vystoupil milý host z naší školy a to Ukuleleband Jeseník pod vedením pana učitele Václava Dvořáka. V pěti skladbách z různých koutů světa příjemně obohatil program koncertu, za což jim prostřednictvím tohoto článku, ještě jednou moc děkuji.
Hru Kytarového souboru u sedmi skladeb zvukově zpestřily sólistky z flétnové třídy Mgr. Dany Macečkové, které se souborem spolupracují již několik let a sice Hana Mašková a Alexandra Uhlířová. U závěrečné skladby a přídavku spojili své síly soubor s ukulele a koncert byl uzavřen nejen veselými skladbami a silným zvukem nástrojů, ale také vřelým potleskem a úsměvem na rtech z řad rodičů, hostů a návštěvníků tohoto výročního koncertu.
Po skončení byl pro účinkující připraven raut a krájení dortů. Děkuji všem sponzorům, kteří mi finančně velmi vypomohli a dále všem pedagogům, kteří mi pomohli s organizací akce.
Kytarový soubor si ke svým 5 narozeninám zasloužil své první logo, propagační materiál a nové oblečení. Přeji mu do dalších let radost z dalšího společného muzicírování a děkuji všem členům za krásné překvapení, které mi na koncertě připravili.
Uhlířová Barbora (vedoucí KS)
DSCN0273.JPG
DSCN0298.JPG
DSCN0219.JPG
DSCN0221.JPG
Untitled.png

Jaký styl hudby, který hrajeme, se Vám líbí nejvíce?

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one